Spod podwozi aut, starych rur i ciężkich metalowych blach składowanych na złomowiskach, prosto do architektury wnętrz. Rdza to jeden z najbardziej kontrowersyjnych efektów. Niektórzy zakochują się w niej od pierwszego wejrzenia… 

Inni natomiast unikają jak ognia. Prezentujemy ATF ONYX włoskiej marki Candis.

Czy to jeszcze metal czy już nie?

Do niedawna widok rdzy nie dziwił jedynie mechaników. Obecnie efekt imitujący proces oksydacji zadomowił się na dobre w nowoczesnych wnętrzach i wygląda na to, że tak szybko ich nie opuści. Gdy wnikliwie przyjrzeć się zardzewiałym elementom, odkryjemy w nich całe bogactwo odcieni i zróżnicowane faktury. Lodowato zimny, srebrny metal zmienia się w dzieło sztuki.

Teraz możliwe jest relatywnie szybkie odtworzenie tego specyficznego procesu starzenia stali na ścianie, zaledwie w 2-3 dni przy użyciu ekologicznego, wodorozcieńczalnego efektu dekoracyjnego ONYX.

Dwa oblicza ONYX – Dark i TEAL

ATF ONYX należy do rodziny „Le Moderne” słynnego systemu Antiche Terre Fiorentine włoskiej marki CANDIS. Efekt wykorzystuje naturalne procesy chemiczne zachodzące podczas utleniania metali dlatego tak wiernie naśladuje rdzę.
Zasadniczy komponent, czyli farba-baza, występuje w dwóch odmianach – ATF ONYX BASE DARK (w szaro-czarnym odcieniu) oraz ATF ONYX BASE TEAL (w szaro-zielonym odcieniu). To właśnie on odpowiada za zasadniczą tonację kolorystyczną rdzy.

Nic bez niego się nie zdarzy…

Specjalny aktywator ACTIVATOR ONYX aplikowany na zasadniczą, wyschniętą warstwę farby-bazy ATF ONYX odpowiada za efekt „rdzewienia”.
Odpowiedni wybór farby-bazy, ilość nałożonych warstw odpowiedniego aktywatora oraz sposób ich aplikacji decyduje o ostatecznym efekcie estetycznym.

 

Teraz już tylko lakier

Ostatnim komponentem systemu jest specjalny transparentny, wodorozcieńczalny lakier ONYX FISSATIVO VELALUX.
Produkt stanowi zabezpieczenie techniczne otrzymanej imitacji rdzy przed wilgocią (umożliwiając wielokrotne zmywanie
i usuwanie zabrudzeń wynikających z użytkowania wykończonych ścian) oraz działaniem mikroorganizmów.
Z drugiej strony pozwala w pełni wyeksponować urok
i osobliwe piękno dekoracji.

 

Nie tylko w domowych wnętrzach

Efekt ATF ONYX nadaje wnętrzom nowoczesny, indywidualny, wręcz industrialny charakter. Jest chętnie wykorzystywany
w restauracjach, biurach oraz obiektach komercyjnych
i użyteczności publicznej.

 

Czytaj więcej…